שיטות חקירה הרסניות במשטרת מרחב איילון, חקירות רשלניות בלתי מקצועיות שגורמות לחפים מפשע לשבת בכלא

קישור מקוצר לכתבה : http://wp.me/p4HleX-Ff

%d7%9e%d7%aa%d7%a4%d7%a8%d7%aa-%d7%99%d7%a9%d7%a8%d7%90%d7%9c

זוג הורים שהתאמצו במשך שנים ועשו ככל יכולתם לגדל ילדה אוטיסטית נמצאים כרגע במעצר כי המשטרה עובדת עקום… מאוד עקום

רק בשבוע שעבר התפרסמה כתבה ובה הואשמו קצין ושוטר מהדרום בתפירת תיקים לאזרחים על מנת לקבל קידום בתפקיד: חשד: קצין ושוטר "תפרו תיקים" – כדי להציג הישגים

אנחנו לא יודעים אם זה המקרה אבל במשטרת ישראל מרחב איילון (חולון/בת ים) בהחלט קורים דברים שאי אפשר לשתוק עליהם.

לדוגמא,

בשנת 2015 חקרה חוקרת ממרחב איילון בשם פוליט עוזרי מיטל בחורה אוטיסטית אשר אביה נחשד בפגיעה מינית בה. לפניכם 2 עמודים מתוך אותה החקירה. שימו לב איך החוקרת מכניסה לנחקרת (האוטיסטית) מילים לפה ומחשבות לראש:

בדף הראשון אתם רואים שמיטל החוקרת שואלת שאלה טריוויאלית כגון "בואי ספרי לי עוד על זה שהוא היה נותן לך לפעמים כסף", ולאחר דקות ארוכות שהיא לא מצליחה להוציא ממנה כלום היא מכניסה לה "אז הוא היה שוכב איתך ואז מה היה?"

מאיפה זה נפל פתאום? ולמה היא חוזרת על זה שוב ושוב? מכיוון שלאוטיסט ניתן בנקל לשתול מחשבות בראש.

ואגב, לבסוף כשהיא שואלת אותה "איך הוא היה שוכב איתך" אל תשכחו שלא לכולנו זה נותן קונוטציה מינית, תנסו לשאול כל ילד קטן איפה שוכבים ותופתעו לקבל את התשובה "במיטה".

141237

בדף השני מיטל עוזר פוליט, ממשיכה בקו דומה רק שהפעם היא מכניסה לה לראש עוד דברים אשר מעולם לא נאמרו על ידי הבחורה האוטיסטית ובשורה שמונה היא נותנת את שורת המחץ : "סיפרת לי שהוא היה שוכב איתך על המיטה". טעות מיטל – את היא זו שסיפרה לה ועכשיו את מחדירה לה לראש שהיא זו שסיפרה לך?

141301

טוב אז יש אבא אחד שנמצא כרגע בבית סוהר ומרצה עונש מאסר. אבל עכשיו הסיפור האמיתי שלנו רק מתחיל!

ב 19 בנובמבר נעלמה נערה על הרצף האוטיסטי מחולון.

על פניו דבר שיכול לקרות לכל אחד ואחת רק שבמקרה הזה המשטרה סרבה לפרסם את תמונת הנעדרת ועשתה זאת בצורה תמוהה שעות בודדות לפני שנמצאה הנערה. להזכירכם כי כאשר מדובר על חסר ישע המשטרה תוך שעות בודדות אמורה לפרסם "נעדר", פה לא. מה שגורם לי לחשוב שלמשטרה היה יד בעניין וזה עוד יתברר בהמשך.

הנערה נעדרה במשך כ- 50 שעות ואת החיפושים אחריה לא ביצעה המשטרה, את החיפושים ביצעו אזרחים מודאגים יחד עם יחידת הג'יפים וכאמור שעות ספורות טרם הימצאה הצטרפו גם יחידת בראל של מתנדבים לחיפוש נעדרים.


בזמן שאזרחים סיכנו עצמם ונכנסו לתחנה המרכזית הישנה בתל אביב על סימטאותיה אשר ידועה כשטח הפקר ואף שוטרים אינם נכנסים לשם לבדם בשעות הלילה, הסתבר כי הנערה באותו זמן נמצאה ונחקרת בתחנת משטרת בת-ים אבל משטרת בת ים לא הואילה לעדכן את המחפשים וכשסופסוף החליטה שכן, הגיעו ההורים לתחנת בת-ים אבל שם שיקרו להם וסיפרו להם שהילדה נמצאת בתחנת חולון.

אז נסעו ההורים לתחנת חולון ומכיוון שהילדה לא שם, עמדו יחד עם פעילים רבים שעזרו בחיפושים מחוץ לתחנה וזכינו כולנו ליחס מזלזל מאין כמוהו, אחד השוטרים הצעירים אף הפליג בכוחו ודיבר אלינו כאילו הוא הבוס שלנו וזו אנדרסטייטמנט.

לפתע נקראת האם לתוך התחנה, מכשיר הטלפון הסלולרי נלקח ממנה ובצורה בוטה מודיעים לה כי היא מעוכבת לחקירה.

מעל 50 שעות שאמא מחפשת את הילדה שלה והמשטרה מונעת ממנה לתת לה חיבוק, נשיקה. אני יודע שהייתי משתגע אילו זה היה קורה לילד שלי. הייתי צורח על כל השוטרים אבל אנחנו מדברים על אמא מקסימה שכל חייה דאגה לנערה בכל דרך אפשרית.

אמא שלצעוק ולהתפרע זה פשוט לא היא.

ועכשיו למה שבאמת קרה מאחורי הקלעים כי האמא עוכבה וביום חמישי האחרון נעצרה, האבא הלא ביולוגי נעצר אף הוא וכרגע שניהם עצורים.

ראשית אני חייב לציין שפרט להיותה על הרצף האוטיסטי, הנערה גם עם בעיות נפשיות קשות והייתה מאושפזת באברבנאל לא פעם כך שכל עדות שגבו ממנה ובטח בצורה שעשו זאת ותפורט בהמשך צריך לקחת בערבון מוגבל מאוד על אחת כמה כשמדובר בנערה שהמציאה כנגד אביה הביולוגי כאילו אנס אותה, שכמובן שנסגר התיק והאבא יצא זכאי ולא רק זאת אלא האמא עצמה העידה לטובתו דאז למרות שהיו גרושים ועם חילוקי דעות.

אגב, את הסיפור שתשמעו עכשיו עזרו לתפור 2 פקידות סעד וחוטפות ילדים מחולון, מדובר על זיוה כהן פורת ונעמה אוזן בסנג'י הידועות לשימצה.

ועוד אחת… כוכבת סוציאלית שחוקרת ילדים על הרצף האוטיסטי שלא כדין ושמה בישראל מורן בן גוריון

צמד חמד - משמאל זיוה כהן פורת ומימין נעמה אוזן בסנגי
צמד חמד – משמאל זיוה כהן פורת ומימין נעמה אוזן בסנגי

ראשית נספר לכם כי בטלפון של האמא אשר נמסר באופן וולונטרי למשטרה ישנם סרטונים שהפסיכולוג של הנערה ביקש לצלם בכל פעם שהנערה מתפרעת ונכנסת לאמו כדי שיוכל לשבת איתם וללמוד איך לטפל בזה והסרטונים האלו היו מיד מנקים אותה מכל אשמה אילו המשטרה הייתה טורחת.

מכיוון שהמשטרה טרחה לקבל רק סרטון מהטלפון של הנערה, סרטון ערוך שבו רואים לכאורה את האב הלא ביולוגי בועט בנערה רק מה, כאמור הסרטון ערוך. מישהו ערך אותו כדי שייראה כך אבל כפי שציינתי יש את סרטון המקור בטלפון של האם.

בדיעבד, מסתבר כי הנערה יודעת לערוך סרטונים ואף רשומה לחוג מיוחד לעריכת וידאו.

ומה מסתבר? הנערה כשהגיעה לתחנה, שלחה בוואטסאפ לחוקרת שירי כידן את הסרטון הערוך בן ה- 30 שניות כאשר בטלפון של הנערה ישנו גם הסרטון המקורי! אבל משטרת ישראל לא לוקחת את הטלפון של הילדה אלא מעבירים מאחד לשני את הסרטון.

לסרטון המדובר כאשר צולם הייתה עדה, סייעת שנמצאת כל בוקר בביתם עד השעה 16:00 והיא גם גרה במקרה דלת מולם אז הייתם מצפים שהיא תוזמן לתת עדות נכון?

פה מגיע המחדל החמור הבא של משטרת מרחב איילון, האמא שאומרת לחוקרת "חבל שלא חקרתם את הסייעת כי היא הייתה עדה לרגע צילום הסרטון" נענית על ידי החוקרת "בטח שחקרנו ויותר טוב שלא תדעי מה היא אמרה עלייך, חקרנו את ל'"

מסתבר שהנערה בזמן החקירה מתקשרת לחברה שלה ל' ואומרת לה לבוא לתחנה ולהגיד שהיא הסייעת שלה, שתבינו שמדובר בילדה בת 16 בלבד שאף היא לוקה בנפשה.

החוקרת ששה ושמחה כל כך לקבל עוד "חומר עסיסי" על האמא עד שזו שוכחת לבקש ממנה ת.ז כדי להזדהות (היא מחוייבת על פי חוק) ומתעלמת מהעובדה שמולה יושבת ילדה!

ואז האם אומרת לחוקרת "ל'? אני אסרתי עליה להתראות איתה כבר לפני שנה כי היא מדרדרת את הבת שלי".


ואז החוקרת מתייבשת! אבל היא תטייח את מעשיה כי זה עדיף מאשר לומר טעינו ולשחרר אנשים חפים מפשע!

אתם מבינים? יושבת מולה ילדה בת 16 מאותגרת נפשית שאסור לחקור אותה ללא ידיעת ההורים שלה , לא מבקשת ת.ז ולא מודה בטעות שלה…

החוקרת כדי לתקן את הפאדיחה, מזמנת מייד את הסייעת האמיתית לחקירה שאומרת בעדותה שהיא הייתה בזמן שצילמו את הסרטון ושמעולם לא ראתה מישהו מרים יד וחצי יד על הנערה.

לגבי הנערה, זו שלכאורה נפגעה היא מאשימה למעשה את אמה הביולוגית ובן זוגה שהם מכים אותה, מתעללים בה, נותנים לה לישון ערומה על הרצפה וכולי. ממש סיפורי זוועה.

עלה החשד שהנערה תודרכה בכל הסיפור ושלמעשה בכל זמן העדרותה הייתה אצל לא אחרת מאשר הסבתא (מצד האם) והחשדות התבססו כאשר בטלפון של האם התקבלה הודעה בזמן שהנערה נעדרת בזו הלשון:

"אני מבקשת ממך אל תתקרבי ל*** בלי שאני נמצאת וגם לא אלי הילדה הזו היא לא אוטוסטית, היא לא משוגעת, יותר לא תקבלי קיצבה ולא מזונות כי לא מגיע לך, את עבריינית שלום".

למעשה מה שקרה הוא שהנערה תודרכה לפרטי פרטים על ידי הסבתא איך לעשות ומה לעשות ומה לומר.

הסבתא לא עצרה בכך, היא הפסיקה לנערה את הטיפול התרופתי, לא עונה לטלפונים של החונכת מהרווחה כל זאת כי לדעת הסבתא הילדה לא חולה בנפשה ולא אוטיסטית. באותו זמן הנערה נמצאת בגמילה מתרופה מאוד בעייתית ולהפסיק אותה בבת אחת מדובר על סכנת חיים ממשית.

פקידות הסעד זיוה כהן פורת ונעמה אוזן בסנג'י מסיבה שאינה ברורה לעין מסרבות בכל תוקף להתערב ולתת לילדה את הטיפול התרופתי שלו היא זקוקה.

בן הזוג של האם

ישנם עוד ילדים לבני הזוג שמן הסתם שוהים בבית יחד עם כולם ואילו היו מעשי אלימות אלו ואחרים אנו יכולים לצאת מנקות מוצא שהם בשלב כלשהו היו רואים ולכן מן הראוי לחקור אותם בטרם עוצרים זוג חף מפשע, אבל לא במשטרת ישראל.

כשהוא מובא להארכת מעצר, עורכת הדין שלו שואלת את הטוען המשטרתי "תאשר לי שחקרתם את הילדים", וזאת כשהיא יודעת שלא חקרו אותם.

תשובתו : כן, אני בדקתי ממש בדקות אלו וזה נעשה.

הטוען המשטרתי משקר בבית המשפט!

יוצאים מהדיון ומתקשרים הביתה, האם חקרו את הילדים? לא!

זה לא נגמר. הסבתא מלמדת את הילדה לספר שבשנת 2014 כאשר הוגשה תלונה מהילדה על כך שאביה הביולוגי אנס אותה, היא עשתה זאת רק כי האם הביולוגית לחצה עליה לעשות כך וזה מה שהיא באמת מספרת לעובדת סוציאלית שבאה לחקור אותה ללא כל סמכות והסמכה.

רק מה? ברישומי המשטרה וגם ברישומי הרווחה כתוב במפורש שהאם נעמדה על רגליה האחוריות ובאה להעיד לטובת הגרוש (האב) כי הילדה מדומיינת והיא משקרת. את פיסת המידע הזו לא טרחה המשטרה לחפש והיה לה נוח יותר לתפירת התיק לקבל את העדות השונה של הילדה.

למחרת שוב עולה האבא להארכת מעצר והפעם שוב שואלת עורכת הדין את הטוען המשטרתי "תאשר לי שחקרתם את הילדים", והטוען עונה לה "טרם".

"רגע" אומרת עורכת הדין, "אתמול אמרת לי שברגעים אלה הם נחקרים".

והשופט? כלום! אין לזה חשיבות מבחינתו.

שיבוש הליכי חקירה

המשך תפירת תיק בשקרים :

לאותו זוג כאמור ילד וילדה נוספים. הילד לומד בבית הספר והילדה לומדת בחינוך ביתי.

למעשה האם נעצרה על סעיף "שיבוש הליכי חקירה" ולמה?

כי לטענת המשטרה, האם לא שלחה את הילדים שבוע לבית הספר והם לא הצליחו למצוא אותם כדי לחקור אותם. אבל, הילד הלך כל יום לבית הספר. הם פשוט חיפשו בבית ספר לא נכון!

והילדה? הילדה לומדת בחינוך ביתי אז איפה הבעיה למצוא אותה?

אז אתמול בדיון הארכת מעצר של האמא עורכת הדין שואלת את הטוען המשטרתי "התקשרת לאמא על מנת שתביא לך את הילדים לחקירה?"

בתשובה "לא, לא פנינו אליה"

ואת הילדה כאמור, הם היו צריכים רק ללכת הביתה…

אבל למשטרה יש פטנט מיוחד שקוראים לו "חומר חקירה סודי".

עם חומר חקירה סודי אף עורך דין לא הצליח להתמודד מעולם!!! אבל מעולם בבית משפט.

כל הכבוד לשופט בית משפט השלום עידו דרויאן שהוא בסופו של יום, חוזר הביתה למשפחה אבל בשל רצונו להיות עיוור למה שחושפים בפניו, זוג חפים מפשע יושבים במעצר.

השופט עידו דרויאן, התמונה באדיבות NEWS1
השופט עידו דרויאן, התמונה באדיבות NEWS1


קצת על החוקרת שיר כידן

במרץ 2015 התקבלה הכרעת דין בתיק פלילי 15128-08-14

בהכרעת הדין צוטטה הנאשמת כאשר היא מאשימה את שיר כידן כי דרבנה את המתלוננת להגיש נגד הנאשמת תלונות שווא

"הנאשמת העידה בבית המשפט כי חוקרת המשטרה שערכה את החקירה שכנעה את המתלוננות למסור תלונות שווא נגדה, ואף סיפקה להן את פרטי גרסתן הכוזבת (עמ' 158 שו' 27-30; עמ' 159 שו' 1-11). דברים דומים השמיעה כלפי אילן א', בנה של המתלוננת י' א' (עמ' 158 שו' 15-16). למותר לציין כי חוקרת המשטרה שיר כידן, המתלוננות ואילן א' לא עומתו מפורשות עם טענות אלה בחקירתם הנגדית."

שימו לב שהשופט כותב במפורש כי לא עומתו הנוגעים בדבר… מעניין.

הנה המכתב שביקשה האם להפיץ ושמשטרת ישראל ניסתה להוריד מהרשתות החברתיות:


על אוזלת היד של המשטרה בחיפושים אחרי בתה האוטיסטית…

50 שעות הילדה נעדרה והמשטרה לא טרחה לחפש אלא אנחנו, האזרחים..

אפילו פרסום על דבר העדרה הם לא פרסמו.. רק בשעות האחרונות.

על ההתעללות בתחנה, האלימות המשטרתית ועל תפירת התיק:

כולכם הכרתם אותה כגילי – האוטיסטית הנעדרת. מעל 50 שעות היא לא נמצאה, חיפשו אותה בכל מקום בארץ. אנחנו, המשפחה, הקמנו חמ"ל וצוותי חיפוש גדולים בכל מקום ואתר, ובסופו של דבר מתנדב מטעמנו מצא אותה והביא אותה לתחנת המשטרה.

כשהגענו ההורים לתחנת המשטרה לאסוף את גילי הביתה, השוטרים עצרו אותי ולא הסכימו לתת לי לראות אם הילדה בסדר… את היחס שבעלי ואני קיבלנו, זה לסיפור אחר, אך זה היה משפיל, השוטרים קיללו אותנו ועוד לפני שדיברו איתנו, קבעו שבעלי עצור, שאנחנו בהמות שמתעללים בילדה. הכניסו את בעלי למעצר, אותי הכניסו לחקירה רק לאחר שעות. לא אפשרו לי במשך שעה וחצי ללכת לשירותים וזאת לאחר שלא ראינו את הילדה יומיים והיה חשוב לנו לדעת שהיא בסדר. אף אחד לא אמר מילה על מצבה, וקיבלנו יחס משפיל כאילו אנחנו עבריינים, וזאת מבלי לבדוק את הנתונים כלל…

גילי אוטיסטית אך גם מאובחנת עם מחלות נפש – השוטרים שאלו את גילי למה ברחת מהבית והיא ענתה שאנחנו מתעללים בה, מענישים אותה, מכים אותה, מונעים ממנה אוכל ומים, מיטה לישון… (היא טענה שישנה על הריצפה), מונעים ממנה לבקר בבית ספר, מלעיטים אותה בתרופות…

אנחנו נמנע מגילי לישון על מיטה? אולי שיבדקו עם האחים שלה? הם אוטיסטים, הם לא יודעים לשקר!

היא הראתה להם סרטון – אנחנו בהוראת המטפל, מסריטים מצבי מצוקה והתפרצויות של גילי, כדי ללמוד איך להתנהל מולה, ומראים אותם למטפל, במשטרה לקחו את אחד הסרטונים (שהיה בטלפון שהיא לקחה), ערכו אותו והראו קטע מגמתי מתוך הסרטון וטענו שבו מוצגת אלימות לשמה.

זו לא אלימות לדחוף נערה שקורעת ממך את העור שעל הידיים או כשהידיים שלה שורטות אותך.

זו לא אלימות להרחיק ילדה שמנסה להגיע לחנוק ולהרוג את אמה.

מה שלא מראים בסרטון זה את הצרחות של הסייעת שהייתה ליד: "אלי תעצור אותה לפני שהיא תהרוג את אודליה (אני).

אז מה הורה צריך לעשות? לחכות בעוד ילדך שלך שאתה אוהב אותו אהבת נפש יהרוג אותך בשל היותו במצב פסיכוטי? לילדה אין ולו סימן אחד על גופה אנחנו מלאים בסימנים. הסרטון צולם לפני מספר חודשים ולא טרם יציאתה את הבית. אלו סרטונים שאנו עובדים עליהם כדי להציל את גילי שלנו…לא כדי לפגוע בה! השימוש שבו זה נעשה, ציני ומרושע וחמור בעיני! במיוחד כאשר אני מדברת עם החוקרת והיא אומרת לי שלא מעניין אותה לדבר עם הצוות המטפל של הילדה…אז עם מי כן? עם הסבתא שלא מכירה בכלל בלקות שאומרת שהיא ילדה רגילה ולא אוטיסטית?

בחקירה ביקשתי, התחננתי, דרשתי שיתנו לילדה את התרופות, כי אחרת היא בסכנת חיים, והשוטרים לא התייחסו ואמרו לי שאני, אמא שלה, לא אחליט אם היא צריכה תרופות או לא. הם לא מדברים עם הרופא הפסיכיאטר, הם לא מדברים עם האנשים שמטפלים בה, אז מי יחליט אם היא צריכה תרופות ואיזה נזק אדיר יכול לקרות אם לא תקבל אותן? היא בסכנת חיים והיא חייבת תרופות בגלל הדימומים ובגלל המצב הנפשי. למה הם מחכים? שתאבד את ההכרה? ואולי כבר איבדה? שתחווה התקפים נוספים? ואולי כבר חטפה? הם לא מספרים לי ואני פוחדת מאוד!

את בעלי עצרו באשמת התעללות בילדה, אני קיבלתי צו הרחקה מהילדה ומאימא שלי… את הילדה לא שלחו להסתכלות, לא ביררו מה מצבה, לא שלחו למרכז טיפולי לא הסכימו לדבר עם אנשי המקצוע שעבדו איתה. הם שלחו אותה לאמא שלי, שחושבת שלילדה אין כלום ולא זקוקה לא להשגחה ולא לתרופות…
סוף טוב? ממש לא. ושוב המשטרה מתנהגת כאחרון העבריינים. לוקחת את הטלפונים ממני כשאני עוד צריכה להצליח לגדל 2 ילדים אוטיסטים נוספים בבית לבד כי בעלי עצור.

לילדים קושי אדיר שאבא וגילי לא בבית. גילי מורחקת ל 30 יום אבל אבא צריך להיות בבית ולחבק את ילדיו.

שתפו כדי שמחר זה לא יקרה לכם!

ישר ולעניין – דעה :

הסבתא של הנערה החביאה אותה במשך כל הזמן הזה;

הסבתא של הנערה הנחתה אותה מה לעשות ואיך;

הסבתא של הנערה נעזרה בפקידוניות הסעד נעמה אוזן וזיוה כהן פורת כדי לתפור תיק להורים;

הסבתא היא פושעת ומקומה בכלא;

אבל יש את מתפרת ישראל שהאמת לא ממש מעניינת אותה אלא כנראה עוד תיק שייגמר בהרשעה מוצלחת מבחינתם.. מעניין אם גם פה הם יקבלו העלאה בדרגה.


להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s